news

NEWS

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.

 

INSTAGRAM NEWS

 

INSTYTUT

879
11356

We 🖤 Techno We 🖤 Warsaw We 🖤 You FB: @technoinstytut ⚡️ #instytutimhere ⚡️ Instytut Festival 2020 Music & Art link do wydarzenia: 👇👇👇

about

Jesteśmy tu po to, żeby tworzyć historię. Od tych słów jak grom z jasnego nieba zrodził się pionierski projekt, który dziś można śmiało nazwać światową marką za którą stoją tysiące ludzi. Instytut to ogromna rodzina którą łączy jedna idea- miłość i pasja wyrażona w muzyce. Bez podziałów, bez uprzedzeń, bez nienawiści- we dance together.

Wszystko zaczęło się od miejsca- olbrzymia, surowa hala badawcza aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki od którego powstała znana dziś w całej Polsce i na świecie nazwa Instytut. To właśnie tam w głowach i sercach trójki przyjaciół narodził się plan na wielką, muzyczną rewolucję. Kiedy w lutym 2000 roku Hala Najwyższych Napięć po raz pierwszy otworzyła swe wrota dla miłośników techno nikt nie spodziewał się jak wielki wpływ na rozwój polskiej sceny muzyki elektronicznej będzie miał Instytut. Przez lata zmieniały się trendy muzyczne, moda, styl życia a Instytut stanowił jeden z elementów, które tworzyły przez ten czas nasz rodzimy świat muzyczny. Na wydarzeniach na Mory 8 wychowywały się pokolenia polskich raverów. Ale po latach nawet wysoka na 12 pięter Hala Najwyższych Napięć stała się trochę za mała.

W 2018 roku przyszedł moment na kolejny milowy krok- tak narodził się Instytut Festival Music & Art w Garnizonie Modlin- pierwszy w Polsce festiwal techno i muzyki elektronicznej tak mocno spojony ze sztuką wizualną w murach dziewiętnastowiecznego garnizonu w sercu Polski. Podczas dwóch edycji wypracowaliśmy jasny cel: stworzyć unikatowe przeżycia, święto wszystkich miłośników nie tylko muzyki elektronicznej ale i szeroko pojętej sztuki, mozaikę osobowości i doświadczeń. Co roku, pod koniec czerwca, spotykamy się aby na 48 godzin tworzyć część niezwykłej wspólnoty.

Do Instytutowej rodziny należą także dwa inne projekty: Techno jest Kobietą i jego międzynarodowy odpowiednik Techno is a Lady oraz Techno Las.

 

TECHNO JEST KOBIETĄ

Techno jest Kobietą to projekt który zrodził się z potrzeby zmian i rozwoju sceny elektronicznej. Chcąc zaktywizować i promować polskie utalentowane artystki stworzyliśmy platformę dzięki której powstał cykl imprez Panie Proszą Panów odbywający się co roku w Dzień Kobiet w warszawskim Kinie Luna.

 

TECHNO LAS

Techno Las to najmłodsze rodzeństwo Instytutu. Główne założenie jest proste- zasadzić jak najwięcej drzew. Chcąc połączyć pasję do muzyki z wrażliwością i miłością do natury narodził się pomysł na pierwszy w historii Techno Las. Projekt powstał z myślą o zwiększaniu świadomości ekologicznej: kształcenia, nabywania postaw, umiejętności i wiedzy. Sadzeniu drzew towarzyszy nie tylko muzyka ale także szereg warsztatów promujących ekologię, życie w zgodzie z naturą, rozwój osobisty i aktywne zaangażowanie w projekty ekologiczne. Techno Las to także miejsce dla ciekawych artystów wizualnych, którzy podzielają naszą ideologię i zabierają głos w ważnej sprawie. Inauguracja projektu odbyła się we wrześniu 2018 roku w malowniczej Dolinie Pięciu Stawów w Stefanowie.

We  Poland

We Techno

We You

LOCATION  |  CONTACT  |  PARTNERS   |  REGULAMIN |  REGULATIONS

fb_logo    GooglePlus-logo    Instagram_logo   YouTube-Transparent-Logo 

info

INFO

[ENG below] Przed nami trzecia edycja Instytut Festival Music & Art: godziny tańca, nieskończona liczba uśmiechów, uścisków i ogromna dawka miłości i pozytywnej energii. Unikatowa lokalizacja, którą pokochaliście od pierwszego przekroczenia bram Garnizonu Modlin. Dotychczas gościliśmy ponad 200 artystów wizualnych i muzycznych, którzy dostarczali nam przez ten czas nieziemskich doświadczeń i emocji. Po dwóch edycjach nabieramy jeszcze większego rozpędu i szykujemy dla Was jeszcze więcej niespodzianek podczas Instytut Festival 2020 Music & Art!

19 i 20 czerwca 2020 w Garnizonie Modlin ponownie spotkamy się na scenach Cannon Stage, Rave Stage i New Moon Stage oraz trzech scenach hybrydowych w niepowtarzalnej scenerii. Tak jak w zeszłych latach o zaaranżowanie przestrzeni zadbają najlepsi artyści sztuk wizualnych. Podczas nadchodzącej edycji nowością będzie New Moon Stage znajdująca się na tarasie Garnizonu z hipnotyzującym widokiem na Narew wpadającą do Wisły i panoramę warszawskich wieżowców.

Pierwsze ogłoszenia artystów już wkrótce!

Tak jak podczas ubiegłej edycji festiwalu, każdemu uczestnikowi który zakupi karnet weekendowy dajemy możliwość zakwaterowania na terenie miasteczka festiwalowego w Garnizonie Modlin. Zachęcamy do spędzenia całego weekendu z Instytutową rodziną w murach Garnizonu i skorzystania z szeregu nowych atrakcji, które dla Was przygotujemy. Więcej informacji na temat kwater i pola biwakowego już wkrótce.

Dbając o komfort i jeszcze lepszą komunikację podczas nadchodzącej edycji Instytut Festival Music & Art zorganizowane zostaną dedykowane dla uczestników festiwalu wahadłowe przejazdy autobusem ze stacji metra Młociny (linia M1 kursująca do godziny 2:50 ze stacji Centrum) do Modlina, realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Garnizon Modlin to unikat na skalę światową – najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu dwóch rzek: Wisły i Narwi w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Garnizon Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy. Po latach spokoju, w czerwcu 2020 Garnizon przeżyje kolejne oblężenie, tym razem miłośników elektryzujących brzmień.

Lokalizacja: Garnizon Modlin

Instytut Festival Music & Art jest unikalnym festiwalem muzycznym. Chcemy stworzyć wyjątkowe przeżycia, święto wszystkich miłośników muzyki elektronicznej, mozaikę osobowości i doświadczeń. Przy organizacji wydarzeń zawsze stawialiśmy na energię, jaką niesie ze sobą nasza publiczność i bezgraniczną miłość do muzyki. Podczas festiwalu zamierzamy przełożyć te wartości na skalę światową.

Bilety dostępne na stronie https://www.technoinstytut.pl/tickets oraz za pośrednictwem autoryzowanych bileterii: Going, eBilet, Biletomat, Festicket. Resident Advisor.

Karnety kolekcjonerskie dostępne u promotora: [email protected]

 

Więcej info:
https://www.facebook.com/technoinstytut
https://www.instagram.com/instytut.techno
https://soundcloud.com/instytuttechno
https://www.youtube.com/instytut


The third edition of the Instytut Festival Music & Art is ahead of us: hours of dance, an infinite number of smiles and hugs, a huge dose of love and positive energy. A unique location that you have loved since crossing the Modlin Garrison gates for the first time. So far, we have hosted over 200 visual and music artists who have provided us with otherworldly experiences during this time. After two editions we are gaining even more energy and we are preparing for you even more surprises during the Instytut Festival 2020 Music & Art!

On 19 and 20 June 2020 at the Modlin Garrison, we will meet again on Cannon Stage, Rave Stage and New Moon Stage and three hybrid stages in a completely new, unique scenery. Just like last year, the best visual artists will arrange the space.

During the upcoming edition we will be launching the New Moon Stage on the Garrison terrace with a mesmerizing view of the Narew flowing into the Vistula River and the panorama of Warsaw skyscrapers.

First artist announcements soon!

Garnizon Modlin (The Modlin Garrison) is unique on a global scale – the longest building in Europe and the second largest in the world. The spectacular fortress is located in the very heart of Poland, at the confluence of two rivers: the Vistula and the Narew, in the immediate vicinity of picturesque sandy beaches hidden among forests and the phenomenal ruins of a historic granary. The Garrison is also over 200 years of turbulent history. The Poles, the French, Russians and Germans fought for this pearl of Napoleon and Tsar Nicholas I. After years of peace, in June 2020 the Garrison will survive another siege, this time by the fans of electrifying sounds during the forthcoming INSTYTUT Festival

Get your tickets here: https://www.technoinstytut.pl/tickets or in authorized ticket offices: Going, eBilet, Biletomat, Festicket and Resident Advisor.

More info:
https://www.facebook.com/technoinstytut
https://www.instagram.com/instytut.techno
https://soundcloud.com/instytuttechno
https://www.youtube.com/instytut

dojazd-access

DOJAZD / ACCESS

Jest wiele możliwości dojazdu na Instytut Festival:

 

AUTO:

Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się ok. 34 km od Warszawy. Łączy trasę S7 (od strony Warszawy) i drogę nr 62 (od strony Gdańska). Na terenie imprezy znajduje się bezpłatny parking dla uczestników.

 

SHUTTLE BUS:

Wahadłowe przejazdy ze stacji metra Młociny do Modlina realizowane w godzinach nocnych we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki (szczegółowe informacje dostępne będą w czerwcu na oficjalnym wydarzeniu festiwalowym: https://www.facebook.com/events/513253252546389/)

 

POCIĄG:

Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się na trasie linii kolejowej Warszawa – Gdańsk. Z Warszawy pociągi odjeżdżają z Dworca Zachodniego (peron 9)

– Koleje Mazowieckie

www.mazowieckie.com.pl (Warszawa Zachodnia/Warszawa Gdańska)
Bilety można zakupić zarówno w aplikacji SkyCash jak i przez Internet (https://bilety.mazowieckie.com.pl/) oraz w biletomacie i kasie przed odjazdem wybranego pociągu.

 

– PKP (TLK lub IC)

http://rozklad-pkp.pl/
Bilety można kupić przez Internet na www.pkp.pl oraz w kasach na dworcu; możliwa rezerwacja miejsc siedzących.

 

SAMOLOT:

Lotnisko w Modlinie/Modlin Chopin Airport znajduje się niecałe 3 km od Garnizonu Modlin i obsługuje tanie linie lotnicze Ryanair oferujące połączenia z 16 krajami w Europie

https://www.modlinairport.pl/

zakwaterowanie-accommodation

ZAKWATEROWANIE / ACCOMMODATION

test