Jesteśmy tu po to, żeby tworzyć historię. Od tych słów jak grom z jasnego nieba zrodził się pionierski projekt, który dziś można śmiało nazwać światową marką za którą stoją tysiące ludzi. Instytut to ogromna rodzina którą łączy jedna idea- miłość i pasja wyrażona w muzyce. Bez podziałów, bez uprzedzeń, bez nienawiści- we dance together.

Wszystko zaczęło się od miejsca- olbrzymia, surowa hala badawcza aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki od którego powstała znana dziś w całej Polsce i na świecie nazwa Instytut. To właśnie tam w głowach i sercach trójki przyjaciół narodził się plan na wielką, muzyczną rewolucję. Kiedy w lutym 2000 roku Hala Najwyższych Napięć po raz pierwszy otworzyła swe wrota dla miłośników techno nikt nie spodziewał się jak wielki wpływ na rozwój polskiej sceny muzyki elektronicznej będzie miał Instytut. Przez lata zmieniały się trendy muzyczne, moda, styl życia a Instytut stanowił jeden z elementów, które tworzyły przez ten czas nasz rodzimy świat muzyczny. Na wydarzeniach na Mory 8 wychowywały się pokolenia polskich raverów. Ale po latach nawet wysoka na 12 pięter Hala Najwyższych Napięć stała się trochę za mała.

W 2018 roku przyszedł moment na kolejny milowy krok- tak narodził się Instytut Festival Music & Art w Garnizonie Modlin- pierwszy w Polsce festiwal techno i muzyki elektronicznej tak mocno spojony ze sztuką wizualną w murach dziewiętnastowiecznego garnizonu w sercu Polski. Podczas dwóch edycji wypracowaliśmy jasny cel: stworzyć unikatowe przeżycia, święto wszystkich miłośników nie tylko muzyki elektronicznej ale i szeroko pojętej sztuki, mozaikę osobowości i doświadczeń. Co roku, pod koniec czerwca, spotykamy się aby na 48 godzin tworzyć część niezwykłej wspólnoty.

Do Instytutowej rodziny należą także dwa inne projekty: Techno jest Kobietą i jego międzynarodowy odpowiednik Techno is a Lady oraz Techno Las.

 

TECHNO JEST KOBIETĄ

Techno jest Kobietą to projekt który zrodził się z potrzeby zmian i rozwoju sceny elektronicznej. Chcąc zaktywizować i promować polskie utalentowane artystki stworzyliśmy platformę dzięki której powstał cykl imprez Panie Proszą Panów odbywający się co roku w Dzień Kobiet w warszawskim Kinie Luna.

 

TECHNO LAS

Techno Las to najmłodsze rodzeństwo Instytutu. Główne założenie jest proste- zasadzić jak najwięcej drzew. Chcąc połączyć pasję do muzyki z wrażliwością i miłością do natury narodził się pomysł na pierwszy w historii Techno Las. Projekt powstał z myślą o zwiększaniu świadomości ekologicznej: kształcenia, nabywania postaw, umiejętności i wiedzy. Sadzeniu drzew towarzyszy nie tylko muzyka ale także szereg warsztatów promujących ekologię, życie w zgodzie z naturą, rozwój osobisty i aktywne zaangażowanie w projekty ekologiczne. Techno Las to także miejsce dla ciekawych artystów wizualnych, którzy podzielają naszą ideologię i zabierają głos w ważnej sprawie. Inauguracja projektu odbyła się we wrześniu 2018 roku w malowniczej Dolinie Pięciu Stawów w Stefanowie.

We  Poland

We Techno

We You

LOCATION  |  CONTACT  |  PARTNERS   |  REGULAMIN |  REGULATIONS

fb_logo    GooglePlus-logo    Instagram_logo   YouTube-Transparent-Logo 

test